Certyfikaty i wyróżnienia
mgr Marcelina Zygmunt

mgr Marcelina Zygmunt

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na kierunku Dietetyka, specjalność dietetyka kliniczna. Systematycznie poszerza swoją wiedzę w specjalistycznych kursach i szkoleniach, zwieńczonych certyfikatami o tematyce żywienia w zdrowiu i wielu jednostkach chorobowych, suplementacji i dietcoachingu. Autorka publikacji naukowej na temat nadwagi i otyłości wśród młodzieży gimnazjalnej.
Jako dietetyk kliniczny specjalizuje się w leczeniu żywieniowym osób z nadwagą i otyłością oraz żywieniu w stanach chorobowych, szczególnie w chorobach cywilizacyjnych, endokrynologicznych i chorobach przewodu pokarmowego. Bardzo bliska jest jej tematyka chorób tarczycy oraz insulinooporności.
Jako dietetyk kliniczny charakteryzuje się indywidualnym i holistycznym podejściem do pacjenta, co umożliwia stworzenie atmosfery zrozumienia i zaufania. Duży nacisk kładzie na edukację swoich podopiecznych i zmianę ich nawyków żywieniowych. Na co dzień kieruje się tezą, że żywienie powinno być naszym lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.

 

796 015 508
POKAŻ